Sedáky pro vylepšení paletového nábytku: jak si udělat pohodlné venkovní sezení


Paletový nábytek je poslední dobou velmi populární, jak pro svou jednoduchost, tak pro svou příznivou cenu. Palety se dají použít pro vytvoření pohovky, stolu, židle a dalších kousků nábytku. A pro dokonalé venkovní posezení s rodinou a přáteli ani nemusíte vynaložit mnoho peněz. Stačí si vyrobit sedáky na paletový nábytek.

Volba materiálu

Při výrobě sedáků na nábytek z palet je důležité zvolit vhodný materiál. Nejlepší variantou jsou venkovní tkaniny, které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a vlhkosti. Dále si můžete pořídit i kvalitní pěnu, která vytvoří pohodlný a měkký povrch ke sezení.

Vlastní výroba sedáků

Pokud máte chuť na vlastnoruční výrobu sedáků, nemusíte se bát. Je to velmi jednoduché. Pokud si pořídíte kvalitní tkaniny a pěnu, stačí tkaninu přilepit na pěnu pomocí speciálního lepidla. Následně je třeba tkaninu přichytit pomocí špendlíků k paletě a podle kontur palety vystřihnout. Hotový sedák je třeba jen pevně upevnit na paletu pomocí šroubů.

Koupě hotových sedáků

Pokud vás příliš neoslovuje vlastní výroba sedáků, můžete si zakoupit hotové sedáky pro paletový nábytek. Na trhu se dají sehnat různé rozměry a tvary dle vašich potřeb. Navíc většinou obsahují kompletní potah, takže se nemusíte starat o žádné další materiály.

Přidání dekorace

Abyste vytvořili dokonalé venkovní sezení, nezapomeňte na dekoraci sedáků. Můžete si pořídit různé potahy dle vašeho vkusu. Zkuste kombinovat různé barvy a vzory. V létě se hodí světlé a veselé barvy, v zimě naopak těžší a temné. Dále můžete přidat i pár polštářů pro příjemnější sezení.

Vyrobte si své pohodlné venkovní sezení s využitím paletového nábytku. S správnou volbou materiálů a dekorací se vám podaří vytvořit dokonalé posezení pro rodinu a přátele. Pokud vás zaujala nějaká ze zmíněných variant, neváhejte a navštivte mediadesk.cz, kde najdete široký výběr tkanin a dalšího materiálu pro výrobu paletového nábytku.